Biraz daha fazlası mı olmalı ?
Yeni mantar zemininiz, onu son derece özel bir zemin kaplaması yapan birçok özelliğe sahiptir. Mantarın bakımı ve döşenmesi kolaydır ve sağlığınıza iyi gelir. Ayrıca, mantar çevre dostudur; sürdürülebilir ürünlere özellikle önem veriyorsanız bu onu mükemmel bir zemin tercihi haline getirir. Mantarı tercih edip trende kapılmanıza şaşırmayız.


Mantar parke ile net bir avantaja sahip olursunuz


Kazanan tipte biri misiniz? Zemininiz de öyle! Modern mantar zeminler, evinize rahatlatıcı bir atmosfer kazandırır. Bunun nedeni, mantar hammaddesinin birçok olumlu özelliğe sahip olmasıdır. Doğal görünüm ruh için sağlıklıdır, ancak vücudunuza da katkı sağlar.
Mantarın elastik olması, onu yaşam alanınız için ideal zemin kaplaması yapar. Mantar zemin oldukça yumuşaktır ve omurga ve eklemlerin yükünün azalmasını sağlar.

Alerjisi olanlar ve astım hastaları da mantar zeminin değerinin farkındadır. Antistatik özelliği sayesinde mantar kir tutmaz ve tozu ve ev tozu akarlarına karşı dirençlidir. Böylece, bu zemin kaplaması ile kolayca tekrar nefes alabilirsiniz.

Sağlığınıza ilişkin avantajlarının yanı sıra, mantar zeminin de bazı pratik yararları vardır. Isıl özelliklerinden dolayı mantarın yalıtım etkisi vardır. Böylece ısıtma maliyetlerinizi kolayca düşürebilir ve gelecek yaz tatili için para ayırabilirsiniz. Mantar, ayaklarınıza hoş ve tutarlı bir ısı sağlar.
Yerden ısıtma ile birleştiğinde ayaklarınız bir daha asla üşümez. Ayrıca, mantar zemin mükemmel bir ses yalıtımı sunar. Çocuklarınız bu alanlarda istediği kadar zıplayabilir.

İnsan ve çevre ile uyumlu


Sürdürülebilirlik ile ilgileniyorsanız mantar zeminin doğru tercih olduğundan emin olun. Mantar, yenilenebilir bir kaynaktır. Bu, sadece size değil çevreye de yararlı olduğu anlamına gelir.

Bu ekolojik zemin kaplaması, %100 doğal bir hammadde olan mantar meşesi ağacının kabuğundan yapılır. Elde etmek için tek bir ağacın bile kesilmesine gerek yoktur. Böylece, gezegenimizi koruyacak bir şey yaparken şık ve yeni zemininizin tadını çıkarabilirsiniz.Mantar : Bakımı kolay zemin kaplaması


Mantar zemin çok yönlü bir üründür. Sağlam, dayanıklı ve temizlenmesi kolay bir yüzeye sahiptir. Mantar zemin antistatik olduğundan kirlerin toplanmasını kolayca önler.
Zemininizin yeniden parlamasını sağlamak için elektrikli süpürge ve fırça çoğu durumda yeterlidir. Daha büyük çapta kirlenmeler oluşması durumunda mopla da silinmesi gerekir. Mantar zeminin nemli temizliği de kesinlikle sorunsuzdur.

permaDur cila, mantardan zemin kaplamanıza optimum koruma sağlar ve temizlenmesini kolaylaştırır. Ayrıca, cilalama işlemi zeminin kullanım ömrünü uzatır ve doğal mat yüzeyler oluşturur. Özellikle ekolojik açıdan bilinçli evler için temizlik maddesi olarakclean & green natural kesinlikle tavsiye edilir.
Yeni özelliklere sahip klasik


Klasikleri hepimiz tanıyoruz: Doğal görünümdeki mantar zemin, sağlıklı yaşam ve kendine has görünümü ile ikna edicidir. Doğanın renkleri, doğal modele yansır. Uyumlu kahverengi tonları, oldukça fazla ısı yayar.

Ancak doğal tasarımdaki mantar zeminlerde bile ince farklılıklar vardır. Mantar görünümlü modeller açık kahverenginden krem rengine kadar çeşitlilik gösterir ve görsel yapılarına göre değişir. Bir parke görünümü tercih ediyor, ancak mantarın hoş özelliklerini kaçırmak istemiyorsanız artık ikisini birleştiren bir zemine sahipsiniz:

Otantik meşe dekorları ile mantar zemin. Burada, mantar döşeme tahtaları orijinal ahşap dekorlarla dijital olarak basılmıştır. Parke gibi görünür, mantar gibi hissettirir. Böylece, her trende dayanabilen asil bir mantar zemin oluşturur.

Tabii ki arasından seçim yapabileceğiniz çeşitli döşeme tahtası dekorları da mevcuttur. Koyu kahverenginden beyaza ve şık gri tonlarına, sakin ve doğal renklerden canlı ve rustik renklere kadar özgürce seçim yapabilirsiniz.

Mantar zemini döşemek hiç bu kadar kolay olmamıştı


Evinizin odalarını mantar zemin ile donatmak için profesyonel yardıma ihtiyacınız yoktur.
Çok katmanlı yapı, mantar tabanını sabit ve dayanıklı kılar ve yüzer döşeme işlemini oldukça kolaylaştırır. Bunun için bir alete bile ihtiyacınız yoktur.

Tıpkı geçmeli lamine parkede olduğu gibi, döşeme tahtaları uzun kenarından yerleştirildikten sonra, kısa kenarlarından biraz güç uygulanarak kenetlenir.

Zemininizin kolayca döşeyebilir ve mantarın sağlıklı yaşam alanı ve adım yumuşaklığının keyfine varabilirsiniz. Mantar zemin, döşendikten hemen sonra kullanılabilir.